Site Loader

Jak nauczyć dziecko zdrowych nawyków? Jak powiedzieć dziecku, że niektóre rzeczy muszą takie być…po prostu? Że taki jest los i nic już tego nie zmieni? Nie łatwo jest dziecku przekazać takie wartości. Jednak trzeba starać się to robić, dzięki czemu maluch będzie miał wpojone pewne zasady i reguły. Do tego dzięki temu nasza pociecha będzie wiedziała jak ma radzić sobie z pewnymi sprawami. To mu bardzo wszystko ułatwi. Jeżeli chcemy dobrze wychować swoje dziecko, to warto podpierać swoje postępowanie pewnymi książeczkami. Jednak nie chodzi tu o psychologiczne poradniki, tylko o wspaniale skomponowane bajki do których należy m.in.”Tupcio Chrupcio. Dbam o zęby” (https://www.taniaksiazka.pl/tupcio-chrupcio-dbam-o-zeby-eliza-piotrowska-p-1361835.html). Autorka tej książki jest Eliza Piotrowska.

Była sobie mała myszka

Tupcio Chrupcio to mała myszka, która jest w wieku przedszkolnym. Ma swoich rodziców, ma swoich kolegów i ma swoje zasady działania oraz życia. To mały bohater, to właściwie można już powiedzieć, wspaniały przyjaciel dzieci, który doczekał się kilkunastu fantastycznych tytułów. To dzięki tym książeczkom wszystkie dzieci mogą poznać małą myszkę i jej różne przygody. Wszystkie są tak skomponowane, że na końcu zawsze można wyciągnąć z nich jakiś morał. To właśnie on uczy nasze dziecko właściwego postępowania w życiu. Pociecha będzie wiedzieć dlaczego coś jest dobre, a coś jest złe. Dlaczego warto słuchać rodziców, którzy zawsze dbają o nasze bezpieczeństwo? W tej serii znaleźć można takie książeczki jak “Umiem się dzielić”, “Nie chcę jeść!”, “Nie chcę się myć”, “Nie lubię podróżować”, “Święta Tupcia Chrupcia”, “Urodzinowy prezent”, “Wizyta u dziadków” oraz “Wielkie porządki.

Wizyta u dentysty

Tupcio Chrupcio. Dbam o zęby” pokazuje, że malutka myszka nie bardzo chce jeść zdrowe rzeczy. Kocha za to pochłaniać w wielkiej ilości czekoladowe batoniki. Ale od tego psują się zęby! Tata zabiera Tupcia do dentysty, bo ma nadzieję, że ten przemówi synowi do rozumu. Tupcio jednak swoje wie i nie ma zamiaru słuchać lekarza, taty i nie chce mu się nadal myć odpowiednio często zębów. Dopóki nie jest świadkiem ogromnego bólu swojego przyjaciela – małego bobra, który przyjechał do niego na nocowanie. Tupcio widzi jak jego kolega przed snem objada się słodkim i nie chce umyć potem zębów. Na następny dzień maluch budzi się z wielkim bólem zęba, który został spowodowany objadaniem się po nocy słodkiego i nie dbaniem o higienę jamy ustnej. Czy Tupcio widząc ból swojego kolegi w końcu zrozumie dlaczego tak ważne jest mycie zębów?

Ludzie zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com

Wiktoria